chcemy być wśród was

Ursynowskie szanty z Mają

kiermasz i występy uczestników ośrodka wsparcia i integracji

1 października 2021 r., godz. 17.30 ZAPRASZAMY na kiermasz prac uczestników zajęć Ośrodka Wsparcia i Integracji w Warszawie, ul. Belgradzka 33. Będzie można nabyć prace ceramiczne i wyroby artystyczne codziennego użytku, wziąć udział w warsztatach rozwijających umiejętności manualne. Wydarzenie zostanie rozpoczęte występem tanecznym uczestników. Wydarzenie będzie odbywało się na powietrzu, a w przypadku deszczu częściowo odbędzie się wewnątrz budynku oraz na patio.

kiermasz prac uczestników zajęć

NASI DRODZY PRZYJACIELE!

Nie dajemy się Covidowi, chociaż nasi podopieczni przebywają w domach i możemy zaproponować głównie zajęcia zdalne. Większość z uczestników zajęć w Ośrodku Wsparcia bardzo szybko nauczyła się obsługiwać komputer oraz programy do komunikacji i pracy. Włączyły się rodziny, kadra stara się prowadzić ciekawe zajęcia, aby czas pandemii nie był okresem straconym. Zdobywamy nowe umiejętności, wiedzę, możemy się ze sobą komunikować, spędzamy też czas wolny aktywnie, ze swoimi znajomymi. Jeśli coś się dzieje u podopiecznych- dobrego lub złego- możemy na bieżąco reagować lub wspomóc osobę, gdy potrzebuje pomocy. Nikt nie musi być samotny .
Mamy jednak pewien problem- brakuje nam dobrego, nowego lub używanego, ale z dobrymi parametrami sprzętu komputerowego- głównie laptopów i tabletów, ale też oprzyrządowania specjalistycznego dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Będziemy wdzięczni za pomoc w tym zakresie- rzeczową lub finansową, w formie darowizny z dopiskiem: darowizna na sprzęt komputerowy na konto PKO BP 93 1020 1169 0000 8102 0065 1265

Ktoś kiedyś zapytał: Dlaczego wasze stowarzyszenie nazywa się Maja?

Odpowiedź jest prosta. MAJA to pszczółka - przyjaciółka, z którą nigdy nie rozstaje się Kasia - nasza podopieczna, nawet gdy śpi. Ale nie jest. Staramy się brać z Mai przykład. Kochamy nasze dzieci i liczymy na ich miłość Jesteśmy pracowici jak pszczółki, ale jeśli trzeba, szczególnie, gdy ktoś chce nas skrzywdzić, potrafimy użądlić.

o nas

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Głęboko Upośledzonych "Maja" prowadzi na Ursynowie dzienny Ośrodek Wsparcia i Integracji dla osób dorosłych z niesprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Przez 20 lat, do końca listopada 2018 r. nasza siedziba mieściła się przy ul. Meander 18, w grudniu 2018 r. przenieśliśmy się do nowego budynku powstałego w ramach budżetu partycypacyjnego, który mieści się przy ul. Belgradzkiej 33.

W placówce prowadzone są zajęcia z zakresu ogólnego usprawnienia i usamodzielnienia, poszerzenia wiadomości i umiejętności zgodnie z potrzebami podopiecznych, rozwijania kompetencji komunikacyjnych i społecznych, zajęcia komputerowe, zajęcia rozwijające zainteresowania artystyczne: muzyczne, plastyczne, ceramiczne, zajęcia manualne, trening samodzielności i trening kulinarny. Nasi podopieczni przygotowują przedstawienia okolicznościowe i biorą udział w konkursach. W Ośrodku prowadzona jest też rehabilitacja ruchowa.

Nie wszystkiego możemy nauczyć na miejscu, dlatego podopieczni korzystają również z terapii i rehabilitacji organizowanej cyklicznie poza Ośrodkiem oraz poznają świat na wielu wycieczkach.

Pobyt w Ośrodku jest szansą dla naszych podopiecznych na nabywanie i doskonalenie kompetencji społecznych, zaprzyjaźnianie się między sobą, rozwijanie interakcji i empatii, co ma wspaniały wpływ na rozwój i zaspokojenie wielu potrzeb psychicznych, społecznych i funkcjonowanie fizyczne. Jak każdy inny człowiek nasi podopieczni potrzebują świata zewnętrznego do tego, żeby mogli się rozwijać i zaspokajać nie tylko podstawowe potrzeby. Część z naszych podopiecznych jeździ na wózkach, większość nie potrafi samodzielnie poruszać się po Warszawie, wielu z nich ma problem z komunikacją werbalną, ale wszyscy uwielbiają poznawać świat i innych ludzi.

Zajęcia w Ośrodku dla naszych podopiecznych prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Po południu prowadzimy cykliczne zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych, sąsiadów, mieszkańców Ursynowa i Warszawy.

Każdy może być wolontariuszem. Także Ty

kontakt: Beata Rosa

Koordynator wolontariatu

tel. 780 040 189

Ewa Wiśniewska

Prezes Stowarzyszenia

Każdy może być wolontariuszem. Także Ty

kontakt: Beata Rosa

Koordynator wolontariatu

tel. 780 040 189

Ewa Wiśniewska

Prezes Stowarzyszenia

Drodzy Państwo,

Nie zapominajcie o Nas. Prosimy o wsparcie. Można przekazać darowiznę. Adresatem będzie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Głęboko Upośledzonych „Maja” nr konta: PKO BP 93 1020 1169 0000 8102 0065 1265 W tytule należy napisać: Darowizna na cele statutowe. Można przekazać naszemu Stowarzyszeniu 1,5 % dla organizacji pożytku publicznego. Nr naszego KRS: 0000141918

Serdecznie Państwa pozdrawiam Ewa Wiśniewska - prezes Stowarzyszenia

jeden procent

Współfinansowanie działalności

Działalność Ośrodka terapeutyczno- rehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnością prowadzona jest dzięki dofinansowaniu z budżetu m. st. Warszawy, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz środków prywatnych.